Ta strona używa plików cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk wizyt użytkowników. Akceptuję / Zamknij

Reportaż od kuchni – Przycup w Dolinie

 Anita Suchocka, dn. 05/09/2021, kategoria: reportaż

Ludzie mogą przyjść do Ciebie po Twoje usługi, produkty, doświadczenie. Ale czasem, jeśli dobry los i ciężka praca w budowaniu uczciwego biznesu pozwoli, przyjdą do Ciebie ludzie po Twoją duszę, wizję i emocje.

Zobacz więcej…

Homecoming

 Anita Suchocka, dn. 14/03/2021, kategoria: portret

Opowieść o powrocie do domu, o tęsknocie, odkrywaniu uśpionych pragnień. O złamaniu i odbudowaniu. O wrażliwości, która jest źródłem siły i piękna.

Sesja została zrealizowana na potrzeby e-booka Prawda w Portrecie, którego premiera już w kwietniu. Obejrzyj zwiastun filmu z planu sesji, który będzie materiałem dodatkowym do e-booka.

Więcej informacji -> e-book Prawda w Portrecie

Zobacz więcej…

Pieśni Niedopowiedziane

 Anita Suchocka, dn. 26/02/2021, kategoria: portret

Dałam się w pełni pochłonąć historii, która wypłynęła z tego spotkania. Wystarczyło dosłownie kilka zdań wstępu, by móc zacząć tworzyć coś, co w efekcie obdarowało mnie wyjątkowo mocnym ładunkiem przesyconym emocjami. Zdjęcia miały być tłem dla projektu muzycznego Hani Sosnowskiej i Łukasza Klimczaka, ale wydaje mi się, że powstało z tego coś dużo większego. Bardzo Wam dziękuję.

Zobacz więcej…

Ta, która pomaga zrozumieć – Anna Dymek Animal Communicator

 Anita Suchocka, dn. 04/12/2019, kategoria: portret

Czułam, że Księga Przywołania zamyka bardzo ważny rozdział w moim życiu. Byłam gotowa na następny. Przez kilka pierwszych tygodni po premierze albumu byłam pełna energii do tworzenia dalszych historii. Potem przyszło życie, zmęczenie, codzienność i coś we mnie zgasło. Dobrze mi było na tyle, by zapomnieć o czymś więcej. Potem napisała do mnie Ona, Ania z drugiego końca Polski, która pomaga zrozumieć zwierzęta (jak się okazało i wiele więcej). W liście napisała, że szukała rok odpowiedniej osoby, a potem trafiła na mnie i wiedziała, że tak ma być. Wtedy jeszcze myślałam, że to będzie bardzo ciekawa sesja, nie sądziłam, że będzie to dla mnie zaproszenie do nowego świata. Że mnie wzruszy do łez, napełni magią i otworzy przede mną nowe ścieżki. Magię ma się w sercu, w okruchach ziemi pod paznokciami. Prawdę niosą spojrzenia i milczenie, więź i przestrzeń. Rozmawiała z całym światem dookoła, często bez słów. Słuchała, przede wszystkim tego co czuje w sobie. To jest prawda.

To była dla mnie przepiękna lekcja o szacunku, równouprawnieniu i o tym, że coś nadal dobija się we mnie od środka. Do następnego, Aniu. To było nasze pierwsze, ponowne spotkanie, ale z pewnością nie ostatnie.

animal communicator anita suchocka (1)

Zobacz więcej…

Rodzeństwo – Lookbook dla Coodo for Kids

 Anita Suchocka, dn. 09/09/2019, kategoria: lookbook

Ta marka stała się tak ważną częścią mojej twórczości, że z utęsknieniem czekam na każde kolejne wyzwanie, które stawia przede mną Beatka, właścicielka Coodo for Kids. A w tym przypadku naprawdę było to wyzwanie. Tematem przewodnim najnowszego lookbooka miała być relacja między rodzeństwem. Wiadomo jak wiele odcieni ma w sobie i jak piękna jest w tych wszystkich barwach. Wyzwaniem jednak było sfotografowanie w naturalny sposób sytuacji niezwykle ulotnych. Jako rodzice czy po prostu obserwatorzy zauważamy mnóstwo takich perełek, ale naprawdę rzadko zdarza się nam takie sytuacje uwiecznić. Dopiero po tych zdjęciach uświadomiłam sobie jak magiczna była ta edycja. Jak niezwykłą wartość ma dla mnie jako fotografki, ale i dla tych pięknych rodzin, dla których jest to naprawdę wyjątkowa pamiątka z chwil, które zazwyczaj znamy jedynie z opowieści. To był dla mnie zaszczyt i dziękuję Wam wszystkim za zaufanie, dzięki któremu to wszystko mogło powstać.

lucja i milena (33)

Zobacz więcej…

Vive y respira! – Letnia kolekcja Nalu

 Anita Suchocka, dn. 14/05/2019, kategoria: lookbook

Tytuł dla tej kolekcji narodził się w Oli podczas naszego pobytu w Hiszpanii. Żyj i oddychaj! Wszystkie elementy połączyły się w spójną całość i tak właśnie powstały zdjęcia, które są ciepłym obrazem wakacji na wybrzeżu, gdzie kobiecość łączy się z wygodą i lekkością. Dziękuję za piękną współpracę, a Was zapraszam do obejrzenia tej historii oraz oczywiście najnowszej kolekcji NALU.

nalu-espania (1)

Zobacz więcej…

Codzienność – Lookbook AW 18/19 dla Coodo

 Anita Suchocka, dn. 07/09/2018, kategoria: lookbook

Fotografia jest wspaniałym narzędziem do poznawania ludzi, relacji oraz emocji w nich i w sobie. Przez ponad 10 lat miałam przyjemność współpracować z wieloma ciekawymi markami, jednak do tej mam największy sentyment. Pamiętam jak Beata napisała do mnie po raz pierwszy, od początku wiedziałam, że Coodo to będzie coś wyjatkowego. Miałam przyjemność pomóc swoimi obrazami zaistnieć Coodo na świecie, a potem obserwować jak z pięknej wizji rodzi się coś silnego i bardzo, bardzo dobrego. Nie oddałabym Coodo tyle swojego serca, gdyby nie świadomość tego jak wartościową niesie za sobą ideę i jaki kawał szczerej, cholernie dużej pracy został w nią włożony, by każda rzecz była doskonała w swojej prostocie. Moje dzieci używają coodownych ubrań od lat i bez wątpienia są to najlepsze rzeczy jakie nosiły (mój młodszy wyrósł już z getrów i choć sięgają mu już prawie do łydki, naprawdę nie jestem w stanie się z nimi rozstać).

Każdy kolejny lookbook był niesamowitą przygodą i inną historią. Gdy Beata napisała mi o zmianie koncepcji, by nie ściągać rodzin w jedno miejsce, a wkroczyć cicho do ich codzienności poczułam, że to jest coś bardzo mojego i nie mogłam doczekać się realizacji. Wiedziałam, że musimy do tego projektu zaprosić rodziny, które znam osobiście i z którymi będę czuła się dobrze i przede wszystkim – że sobie zaufamy na tyle, by nie kreować, a po prostu spędzić ze sobą dzień. To czego się jednak nie spodziewałam to, to jak mocno wpłyną na mnie te spotkania. Pomogły mi spojrzeć na nowo na swoją codzienność i przypomnieć sobie co jest w niej ważne. Dziękuję bohaterom tych zdjęć i coodownej ekipie, to był dobry czas, który zostanie w moim sercu na długo.

Maja, Kuba i Janek

Zobacz więcej…

Dzikie serca

 Anita Suchocka, dn. 22/02/2018, kategoria: portret

Nie mogłam oderwać od nich aparatu, oczu i serca. Absolutnie przepiękna, dzika, nienasycona miłość. Choć minęło już sporo czasu od naszego spotkania, to nadal jedna z moich ulubionych sesji.

Maja i Michał

maja i michal (61)

Zobacz więcej…

Kieszenie pełne miłości

 Anita Suchocka, dn. 13/01/2018, kategoria: portret

Znamy się już od jakiegoś czasu i kilku pięknych, wspólnych zdjęć. Lubimy od zawsze. Przynajmniej ja ich bardzo, tak szczerze i dobrze mi w ich towarzystwie i po każdym spotkaniu wracam do domu z kieszeniami pełnymi miłości i radości. Cudowna rodzina. Prawdziwa, mocna, inspirująca. Ania, Kamil, Łucja i Milena, która dołączyła już szczęśliwie do reszty brygady.

ania kamil lucja martyna (1)

Zobacz więcej…

Małgosia i Mateusz

 Anita Suchocka, dn. 02/01/2018, kategoria: plener

Przede mną dużo pięknych nowych przygód. Moja fotografia przeobraża się, dojrzewa, staje się coraz bardziej moja. Ten rok będzie czasem otwierania nowych drzwi i opowieści. Nie mogłabym jednak w niego wkroczyć bez pokazania choć kilku historii z roku poprzedniego, który był bardzo dobry i dał mi fundament do dalszego tworzenia. Przyniósł mi ludzi, którzy dali siłę, inspirację i radość z poznania i rozmowy. Ta magiczna dwójka jest częścią tego co dobre.

malgosia i mateusz (1)

Zobacz więcej…